Literatura przedmiotu

Każdy szyjący gromadzi z czasem sporą kolekcję "wiedzy fachowej". Oprócz popularnych czasopism z wykrojami takich jak: Burda, Anna Moda na Szycie czy Diana Moda , rodzimy rynek oferuje niestety "niewiele" w tej materii.  Wyszukuję jej więc cierpliwie "w internetach" - na aukcjach, w sklepach internetowych (zwłaszcza angielskie mają fantastyczne oferty wyprzedażowe!) i w antykwariatach. We Wrocławiu jeszcze dodatkowo w sklepach TKMaxx i księgarniach językowych... Bo ja po prostu lubię książki...



Pierwszą z nich znalazłam w biblioteczce mojej mamy. Były to wysłużone "Kulisy kroju i szycia. Suknie, kamizelki, spodnie" Zofii Hanus. To naprawdę baza fachowej wiedzy o konstrukcji ubrań. Umożliwia samodzielne rozrysowanie wykroju dopasowanego dokładnie do wymiarów i sylwetki.


Kolejną kupiłam. Jest to "Proste i modne szycie" Connie Amaden Crawford. Zawiera ona mnóstwo szyciowych wskazówek i pomaga po prostu nauczyć się szyć, krok po kroku.


Kolejna pozycja to legenda wśród podręczników do nauki szycia. Zdobyta po długim czasie wypatrywania i obserwowania serwisów aukcyjnych. W końcu mam ją i ja! "Burda. Podręcznik samodzielnego szycia". Rok wydania 1976. Nie było mnie jeszcze ładnych parę lat na świecie


Następne pozycje już anglojęzyczne. 
Najciekawsza z nich to moim zdaniem "Complete Guide to Sewing" Wydawnictwa Reader's Digest. Jest genialna. Jeśli któraś z was miałaby okazję kiedyś ją kiedyś kupić to mogę szczerze polecić. Stanowi bogato ilustrowane połączenie podręcznika do nauki szycia z podręcznikiem do nauki konstrukcji. 



 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz